MSÜ Puan Hesaplama

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) puanınızı hesaplamak için ilgili aracımızı kullanabilir, sınav sonuçlarınıza göz atabilirsiniz.

MSÜ puanı hesaplamak için ilgili aracımız üzerinden sırasıyla Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde yapmış olduğunuz doğru ve yanlışları girdikten sonra hesapla butonuna basarak 2020 ve 2021 verilerine göre sonuçları elde edebilirsiniz.

msü puan hesaplama
msü puan hesaplama

MSÜ Sınavında Kaç Soru Var?

MSÜ sınavında puanları hesaplarken dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi de soru sayısıdır. Sınavda Türkçe ve Matematik derslerinden 40’ar tane, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri derslerinden 20’şer tane soru bulunmaktadır.

DHBT Puan Hesapla: Tıkla git

Puanınız hesaplanırken 2020 ve 2021 verilerine göre sayısal, sözel, eşit ağırlık ve genel puan olarak ayrı klasmanlarda sonuçlar alınır.

MSÜ Baraj Puanı Nedir?

MSÜ sınavı için henüz bir baraj puanı belirlenmemiştir. Sınav sonrasında Milli Savunma Bakanlığı tarafından taban puanları belirlenecektir.

MSÜ En Yüksek Puan Kaçtır?

MSÜ sınavından alınabilecek en yüksek puan 500 iken alınabilecek en düşük puan 100 olarak belirlenmiştir.

MSÜ Netleri Nasıl Hesaplanıyor?

Test başı yapılan netler üzerinden hesaplanmaktadır. Her bir testte yapılan doğru soru sayısından yapılan yanlış soruların 1/4’ünün çıkartılmasıyla hesaplanır.