TYT AYT YKS Puan Hesaplama

YKS Puan Hesaplamak için aşağıdaki aracı kullanabilirsiniz. TYT, AYT ve OBP başarılarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmekte.

Bootstrap Example

.
Hemen Puanına Göz At

TYT SınavıNet
Türkçe
Sosyal
Matematik
Fen
AYT SınavıNet
TÜRK DİLİ VE EDEBİYAT 24 Soru
TARİH-1 10 Soru
COĞRAFYA-1 6 Soru
TARİH-2 11 Soru
COĞRAFYA-2 11 Soru
FELSEFE 12 Soru
DİN KÜLTÜRÜ 6 Soru
MATEMATİK 40 Soru
FİZİK 14 Soru
KİMYA 13 Soru
BİYOLOJİ 13 Soru
Diploma Notu (Tahmin)
HESAPLA >>

Sonuç:Puan
TYT – Sonuç:
AYT EA:
AYT Say:
Diploma notu:
YKS – EA:
YKS – Say:

TUS Puan Hesaplama: Tıkla git

OBP’li bir şekilde YKS puanınızı hesaplamanız için bir puan hesaplama aracına ihtiyacınız vardır. OBP kat sayısı 0.12 ile çarpılarak adayların yerleştirmeleri hesaplanır. YKS okul puanı hesaplama yani okul başarı puanınız sizin YKS puanınıza yardımcı olan unsurlardandır.

YKS baraj puanı 2022 kaç? YKS tam puan kaçtır? YKS en yüksek puan sorularına cevap olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2022 senesi için lisans ve ön lisans tercihte barajları 150 ve 180 olan TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) için baraj sınırı kaldırıldı.

Oku: YKS Barajı Kalktı Şimdi Ne Olacak?

yks puan hesapla
yks puan hesapla

YKS puanınızı hesaplama amacıyla kullanacağınız aracın doğruluğu çok önemlidir. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız size YKS puanı nasıl hesaplanır diye öğretmenlerinize, okulunuzun rehber hocasına danışmanız gerekmektedir.

YKS Baraj Puanı 2022 Kaçtır?

2022 senesinde normalde 150 ve 180 olan TYT ve AYT testleri için baraj sınırı kaldırıldı.

YKS Puanı Nasıl Hesaplanır?

YKS puanınızı hesaplamak için bir puan hesaplayıcı araç veya kağıt kalem aracılığıyla hesap kitap yapmanız gerekmektedir. Web sitemiz üzerinden bu işi hızlıca halledebilirsiniz.

YKS Puanı Kaç Yıl Geçerli?

YKS puanlarınız için eğer TYT puanınız 200 ve üzeri ise 2 sene, AYT puanı 1 sene 2019 verilerine göre boyunca geçerlidir.